Informace  z  Doubice

12.05.2019

Dobrý den všem,

přijměte prosím několik informací z naší obce a okolí:

1.

ODSTÁVKA ELEKTŘINY

připomínám odstávku elektřiny dne 16.05.2019 od 07:30 do 14:30 .

2.

VOLBY do Evropského Parlamentu

Volby do Evropského parlamentu proběhnou ve dnech 24.5.2019 a 25.5.2019. Obec Doubice má jeden volební okrsek, kterým je celá obec a místem konání voleb je obecní úřad Doubice (č.p.50) a volit bude možno v těchto dnech:

            pátek 24.5.2019 od 14:00 do 22:00 hod

            sobota 25.5.2019 od 08:00 do 14:00 hod

Myšlenka jednotné Evropy je velmi stará, již ve středověku ji například prosazoval Český král Jiří z Poděbrad. Nemohu nikoho nutit, aby šel k volbám, ale vzpomeňte na pověst o knížeti Svatoplukovi a jeho třech prutech, na kterých demonstroval svým synům, že jejich svornost nelze nikým zlomit. Chlapi to nedali, svorní nebyli a říše se rozpadla a její národy pak byly zmítány těmi okolními. Osobně si myslím, že Evropská Unie je dobrá věc, jako každý státní aparát má své mouchy, ale právě to lze ovlivnit tím, že zvolíme takové členy parlamentu, kteří to dokáží zlepšit. Je to na nás. :-)

3.

"NEPETUJ"

Doubice každoročně sbírá trofeje v soutěži "Skleněná popelnice", kde se naše obec objevuje vždy na stupních vítězů v množství vytříděného odpadu. Ano, zdá se to být perfektní, třídit odpad umíme, ale domnívám se, že nastal čas se posunout o kousek dál, a to tím správným směrem. Ptáte se kterým? Když jsme s Břeťou naposledy přebírali ocenění za to, že jsme toho ze všech nejvíce vytřídili, došlo mi, že jsme toho odpadu vlastně i ze všech nejvíce vyprodukovali. A zde vidím tu možnost posunu, produkovat méně odpadu !! Sice nebudeme na prvním místě v množství vytříděného odpadu, ale budeme mít méně starostí "kam ten odpad dát", méně práce s jeho tříděním a utratíme méně peněz za jeho svážení atd. atd.. Neříkám, že bychom měli začít natvrdo se Zero Waste, ale myslím, že určitě dokážeme svou produkci odpadů zmenšit. Nemusíme si s každým nákupem kupovat igelitky, nemusíme mít každý kus zeleniny v mikrotenovém sáčku, který okamžitě po příchodu domů vyhodíme, nemusíme kupovat vodu v PET láhvích a pivo z plastu taky není "to vono".

Naše sousedka Eva Molčanová, (která mimochodem aktivně prosazuje nepoužívání jednorázových plen pro mimina) mne navedla na pěkně a vtipně zpracované klipy, které se týkají lepšího nakládání s odpady:

Zde malý vzorek, mrkněte na Youtube:

Léto bez plastů

Nepetuj

a tady povídání MOJE ODPADKY

                      POJĎME TO ZKUSIT !!!

4.

LESY MĚNÍ SVOU TVÁŘ

Bylo o tom povídání na Fabrice a ještě jsem k tomu dal čtení na obecní web: Lesy v NP mění svou tvář

Povídání o lese budu opakovat 23.5.2019 od 16:00 na Vlčí Hoře v čajovně Nobilis Tilia.

A bude léto, tak jeden dovolenkový vtip nakonec:

Vaše nápady, připomínky, požadavky i stížnosti neváhejte posílat na mejl: oudoubice@volny.cz . Jsme tu pro Vás.

Sledujte události v Doubici na webu obce:

http://oudoubice.cz/index.php/events/

Mějte se fajn

Jan Drozd

Ing. Jan Drozd, starosta obce Doubice
Tento mail slouži k informovanosti obyvatel obce Doubice

Nechcete již nadále odebírat tyto e-maily?
To nás mrzí. Odhlásit se můžete zde